Системи водоочищення
Чистота води, як для вживання, так і для побутових потреб, є дуже важливим фактором. Вона впливає на здоров’я людини напряму та опосередковано – через справність приборів і обладнання, які розташовані у вашому будинку чи квартирі. В квартирі очистити воду досить легко, в той час, як в будинку – це цілий проект.
У будь-якої води є хімічні, біологічні та органічні показники. Вони залежать від джерела водопостачання. Тому передусім потрібно провести якісний аналіз води, а тоді розбиратися із системою фільтрації.
Аналіз води виявляє в ній наступне:
- вміст розчинених газів;
- вміст розчинених мінералів;
- мікроорганізми;
- прозорість і наявність осаду;
- колір і кількість органічних речовин.
Методи очищення питної води
Після отримання результатів перевірки потрібно підібрати обладнання.
В приватних будинках використовують такі методи очищення води:
- система пом’якшення і видалення заліза та марганцю, важливо застосування як для людини, так і для техніки;
- механічна система фільтрації використовується для захисту обладнання від піску, іржі, глини та ін.; для такої фільтрації застосовують фільтри зі змінними картриджами, які фільтрують, дискові фільтри та фільтри з промиванням.
Розглянемо найпоширеніші проблеми з водою, їхні ознаки та методи очищення:
- Жорстка вода (утворюється вапняний наліт на приладах, які нагрівають воду, білий наліт на сантехніці, посуді, зростає споживання миючих засобів). Причина: перевищення рівня солі, кальцію та магнію. Метод очищення: пом’якшення води іонообмінними пом’якшувачами.
- Запах хлорки від води. Причина: підвищення хлорування води. Метод очищення: вугільний фільтр або ж зворотній осмос – для питної води.
- Солоний присмак води. Причина: високий вміст магнію, натрію, неправильне функціонування пом’якшувачів (сольовий розчин потрапляє у воду). Метод очищення: зворотній осмос, деіонізація води на іонообмінних смолах, викликати сервіс для перевірки справності пом’якшувача.
- Металевий присмак. Причина: рівень рН 4,5-5,5, високий вміст заліза. Метод очищення: нормалізація рівня рН, фільтри для видалення заліза, іонообмінні фільтри.
Пропонуємо розібратися з водяними фільтрами
Сумнівів у тому, що встановлення водоочищення – це необхідність, вже бути не повинно. Але уточнимо, що забруднена вода викликає захворювання печінки, кишково-шлункового тракту, нервової та кровоносної систем. Залишилося підібрати фільтри, які справляться саме з вашою задачею.
Види водяних фільтрів:
- Вугільні фільтри. Працюють за принципом адсорбції – поглинання молекул розчинних речовин поверхнею твердого завантаження. Щоб конкретно підібрати склад завантаження, слід розуміти, що саме міститься у воді. Ці фільтри застосовують для видалення неприємних запахів води, каламутності, недоречного присмаку, для очищення від хлору.
- Системи зворотного осмосу врізаються безпосередньо в систему водопостачання. Вважається найдосконалішою системою очищення води – до ідеальної якості.
- Установки для пом’якшення води використовуються при підвищеному вмісті іонів кальцію і магнію, тобто коли вода жорстка.
- Ультрафіолетові пристрої для знезаражування – знищення хвороботворних організмів.
- Мінералізатори сприяють насиченню води потрібними мінералами.
Підводячи підсумки, вважаємо за потрібне ще раз підкреслити, що вода – це продукт, який ми використовуємо щодня, вона є незамінною складовою нашого організму і нашого життя. Саме тому необхідно підтримувати водний баланс. Вода – це про якість, енергію і чистоту. Але для цього вода має бути відмінної якості. Ознайомлення з нашою статтею дасть вам змогу визначитися з тим, яка система очистки буде ефективною саме для вашої ситуації. Бажаємо вам пити побільше чистої води і бути завжди енергійними, здоровими і наповненими.