Джапанді
Затишний та практичний скандинавський стиль у комбінації з японською стриманістю. Джапанді — назва пішла від поєднання слів Japan та Skandi. Це стиль-гібрид скандинавського та японського стилю, де зайві деталі зникають, а кожна річ знаходить свій сенс. Стиль, в якому цінується лаконічне та текстурне, натуральне дерево й фактурні тканини, прості форми та спокійні кольори. І, звичайно, рослини. Не безліч різноманітних горщиків на підвіконні, а той розумний мінімум, який додасть свіжого подиху до інтер'єру.
Перевага у кольорі надається білим, сірим та бежевим відтінкам. Природна нейтральна палітра деревних, рослинних та земельних відтінків також залишається популярною.
Відмінною рисою джапанді-вітальні та джапанді-спальні стануть низькі меблі. Цю особливість стиль запозичив у Японії. Джапанді-кухня вітає відкрите, але впорядковане зберігання, велику кількість вільного простору та мінімум техніки. Джапанді вдома – це гармонія без різких драматичних контрастів. Просто, але водночас вишукано.
Ретро
Під ретро в інтер'єрі найчастіше мають на увазі період з 50-х по 70-ті роки минулого століття. Він виділяється соковитими фарбами та відсутністю візерунків. Блискучі хромовані деталі та глянсові поверхні бажані як ніколи.
Атмосферу минулого допоможе відтворити чорно-біла плитка на підлозі та лаковані шафи. Ретро стиль в інтер'єрі кухні поєднує яскраві кольори із спокійними базовими. Класикою вважається червоно-чорний та біло-чорний контраст.
Квіткові орнаменти з'являються в інтер'єрі 60-х років. Як і поєднання незвичайних на той час дизайнерських рішень. Ретро інтер'єр 70-х років стає більш вибагливим: натуральні тони замість яскравих кольорів, велика кількість золотистих і коричневих відтінків. Дивани та крісла стають м'якшими навіть на вигляд, а серванти, журнальні столики та барні шафи перетворюються на обов'язкові атрибути інтер'єру.
Мінімалізм
Мінімалізм в інтер'єрі квартир і не думає втрачати своєї популярності. Його сенс у розумності та дозованості. Жодних нагромаджень, великої кількості текстилю та завалу декоративними аксесуарами! Максимальний комфорт без зайвих деталей.
Суворість і навіть деяка аскетичність інтер'єру досягається завдяки чіткій геометрії в дизайні. У цьому допомагає і закрита система зберігання, і рішення для стін у вигляді однотонного фарбування з обиранням спокійних відтінків.
Колірна палітра мінімалізму зазвичай включає базові кольори: сірий, білий і чорний. Допускаються природні відтінки бежевого, коричневого, зеленого та синього. Вітаються легкі колірні акценти, гладенькі текстури та квадратні, прямокутні, прості круглі форми.
Бохо
Стиль бохо в інтер'єрі – це творчі пориви без меж та яскраве самовираження. Бохо називають стилем богеми: часто для нього використовуються меблі та декор ручної роботи. Природні барви. Етнічні прикраси. Легка недбалість у деталях та невеликий безлад. Так, все це бохо. Насичені кольори та поєднання найрізноманітніших форм можуть створювати відчуття хаосу. Але хаосу по-домашньому затишного.
Одним із цікавих поєднань у дизайні є суміш скандинавського стилю з бохо. До простих світлих просторих приміщень додаються безладні на перший погляд деталі. У скандинавський бохо добре вписуються етнічні мотиви, антикваріат та навіть вінтажні елементи інтер'єру.
Плетені та в'язані аксесуари, різноманітність текстилю, декоративні подушки, пледи та доріжки, живі рослини та свіжі квіти – все це можна сміливо використати для оформлення свого житла у богемному стилі.