Тепла підлога – це система опалення, яка забезпечує нагрівання повітря у приміщенні знизу. Це означає, що джерелом тепла є конструкція підлоги, що гріє.
Види теплої підлоги
Хоча в цій статті ми розглянемо електричну теплу підлогу, але хочемо звернути вашу увагу на те, що існує ще й водяна або гідравлічна тепла підлога.
Отже, розрізняють два види теплої підлоги:
- водяний (гідравлічний) – обігрів відбувається за допомогою труб, які розташовані в підлозі, а по них циркулює теплоносій (вода або розчин етиленгліколю); хоч цей вид вважається економічно вигідним в експлуатації, він недешевий у монтажі; ідеально для великих приміщень із автономним опаленням;
- електрична підлога - в основі конструкції нагрівальний кабель і мат, на якому розміщується цей кабель – він і є нагрівальним елементом.
Переваги теплої підлоги:
- рівне та м'яке тепло, що створює комфорт у будинку;
- не сушить повітря;
- економічніше, ніж конвективні систем опалення;
- не займає місце.
Як працює електрична тепла підлога
Якщо коротко, то функціонування системи полягає в обігріванні підлоги (а за фактом – приміщення), виходячи із заданого користувачем режиму. Користувачеві необхідно встановити тепловий режим – увімкнути систему. Терморегулятор, у свою чергу, замикає контакт і подає живлення до нагрівачів. Згодом підлога нагрівається, температура перебуває під контролем термодатчика. Коли досягнуто заданої температури, контакт реле термостата розмикається, і підлога поступово холоне. Як тільки температура впала на 1-2 градуси (в середньому в більшості систем), контакт знову замикається, і підлога нагрівається.
Механізм роботи електричної теплої підлоги
Під час передачі електроенергії з урахуванням закону Джоуля-Ленца відбувається виділення тепла. Цей принцип є основою роботи нагрівальних елементів. У системі теплої підлоги створюється конструкція, яка здатна тривалий час виділяти максимальну кількість теплової енергії без порушення експлуатаційних характеристик. Для цього нагрівальні елементи виробляють у вигляді кабельних конструкцій.
Нагрівальний кабель укладають на поверхню у формі змійки та кріплять певними елементами. Згодом для спрощення завдання було придумано спеціальний мат. Сам кабель уже вплетений у м'яку діелектричну сітку. І тепер він уже не потребує спеціальної викладки. Для монтажу необхідно лише розкотити рулон площею приміщення для подальшої фіксації. Якщо є необхідність повернути напрямок розкладки, мат легко розрізається ножицями, а кабель просто повертається в потрібну сторону.
Плівковий інфрачервоний обігрів підлоги
В основі цього способу – використання інфрачервоних променів, які походять від тонких нагрівальних елементів, через них і проходить електричний струм. Вони виконуються карбоновими смугами, розташованими між двома шарами спеціальної плівки. Карбонові смуги підключають до мідних шин, а вони і є провідником для подачі напруги.
Нагрівання, яке створюється інфрачервоними променями від теплої підлоги, по суті, як природній обігрів, що створюється променями сонця, тільки температуру підлоги доводять до 30-35 градусів, і тепло прямує знизу вгору.
Споживання електроенергії
Ефективність роботи теплої підлоги визначається також кількістю затраченої на нього електроенергії. Для розуміння потрібно визначитися, як використовуватиметься тепла підлога: постійний обігрів, підтримання температури або за графіком, наприклад, ранок і вечір.
Витрати у сухих приміщеннях становлять 0,12 кВт на 1 м2, у приміщеннях з підвищеною вологістю – 0,14 кВт на м2.
Кімната 2 на 3 метри за годину роботи теплої підлоги витрачатиме 2*3*0,12=0,72 кВт. При безперервній роботі протягом 10 годин – 7,2 кВт.
Вважається, що споживання електрики водно-електричною підлогою трохи менше.
Терморегулятор дозволяє підтримувати комфортну температуру в приміщенні.
Електрична тепла підлога дає можливість створити з простої підлоги теплу поверхню, яка дозволить в холодну пору почуватися комфортно босоніж, не боятися, що діти сидітимуть на холодній плитці і в цілому створить затишок. Тепла підлога також здатна повністю прогріти приміщення. А це в свою чергу допоможе суттєво заощадити на опаленні, чи то центральному в квартирі, чи в будинку від котла.